RSS Карта сайта

Сайт ППДУ » Новини » Семінар представників профспілок молодіжної мережі Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО (EPSU)

Семінар представників профспілок молодіжної мережі Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО (EPSU)

Семінар представників профспілок молодіжної мережі Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО (EPSU)

ЄФПГОСтворення молодіжного голосу в членських організаціях ЄФПГО/ІГО в східних країнах
Таку назву мав семінар представників профспілок молодіжної мережі Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО (EPSU)), що проходив у Бухаресті 17-18 березня п. р. Своїми враженнями поділилась учасниця заходу Олена Хоменко, голова Молодіжної ради Черкаського обкому профспілки , представник профспілки в молодіжній мережі ЄФПГО.

Розпочала семінар Валеріка Домітреску, співробітник з питань освіти Європейського профспілкового інституту (ETUI). Декілька слів вона сказала про свою роботу, яку увагу приділяють освітній роботі в ETUI. Наголосила на основних проблемах, над якими на даний час найбільше працюють в інституті, а саме працевлаштування молоді, їх гідна зарплата, захист прав молодих мігрантів.

Знайомство учасників семінару один з одним відбулося у формі гри «Профспілкове лото». Завдяки такому прийому знайомство відбулося легко, весело і невимушено.
Для ознайомлення з роботою своєї організації Валеріка використала презентацію «Європейська профспілкова конфедерація і ETUI», в якій були представлені основні задачі, історія формування, членські організації, організації-партнери, структура, керівні органи, результати соціального діалогу, заходи, гасла, що використовуються в роботі. Також була надана адреса Інтернет-ресурсу, де представлена більш повна інформація щодо діяльності організацій, а також міститься інформація щодо молодіжного напрямку роботи (www.etuc.org).

ETUI постійно проводить профспілкове навчання. Для цього створений освітній департамент, в якому працюють 7 осіб. Всі вони є тренерами з різних напрямів. В організації практикують проведення курсів для молодих лідерів, які можуть бути у формі тритижневого навчання, он-лайн навчання або поглиблення знань за напрямками роботи. Це дає змогу готувати майбутніх професіоналів профспілкової роботи.
З діяльністю EPSU учасників ознайомив Пабло Санчес, який відповідає за роботу з молоддю, зв’язки з громадськістю, співпрацю з Європейським парламентом. Він розповів про структуру, основні напрями діяльності, плани щодо залучення до федерації представників транспортної сфери, про активну співпрацю з податковими органами. Виступаючи, він наголосив, що останнім часом федерація стикнулася з проблемою незнання IT-технологій в членських організаціях, що стає перепоною для комп’ютеризації роботи. ЄФПГО працює над довгостроковою метою щодо об’єднання людей не лише на основі професійної діяльності. Важливим напрямком діяльності є залучення молоді до профспілкового членства. У них також є проблема «старіння» найманого персоналу федерації.
Презентацію про роботу молодіжної мережі ЄФПГО представив Флорін Попа, президент молодіжної організації Publisind з Румунії. Переговорний процес щодо створення мережі було розпочато в 2006 році. В 2009 році в резолюції конгресу ЄФПГО було зафіксовано створення молодіжної мережі. Перша зустріч відбулась в Брюсселі 2011 року, на ній були представлені молоді члени з профспілкових організацій різних секторів. На першій зустрічі в основному обговорювалися перспективи на майбутнє, тоді була створена і група у Фейсбуку. На час семінару вже було проведено 6 зустрічей молодіжної мережі ЄФПГО. Представники мережі брали участь в обговоренні різних питань, серед них особливо питань молоді і висвітлення своєї роботи. Також вдалось узяти участь у зустрічі з членами Європейського парламенту з молодіжних питань, де були обговорені питання безробіття, умов праці, гідної заробітної плати. Була оформлена резолюція для обговорення в Європарламенті, але на даний час результат не відповідає сподіванням членів молодіжної мережі.
Важливим моментом, що не сприяє плідній роботі, є постійна зміна представників молодіжної мережі від членських організацій ЄФПГО.

На наступній зустрічі мережі у травні в Хорватії планується обговорення представництва молоді, а також продовжиться робота над створенням брошури, яка буде висвітлювати проблеми молоді і буде сприяти залученню молоді до членства в профспілках.
Пабло Санчес доповнив виступ Флоріна, додавши, що у молодіжної мережі відсутня Інтернет-сторінка, і над цим також треба працювати. Ще він наголосив, що голос молоді буде почуто і вплив буде відчутний лише тоді, коли молодих людей в профспілкових організаціях буде стільки, що їх голос стане сильним.

Валеріка Домітреску представила презентацію «Оновлення профспілок», в якій розповіла про чотири виміри профспілкового оновлення, ключові стратегії оновлення і цілі.
На семінарі була задіяна методика «Mind Map» (карта для розуму) під час практичного заняття, коли учасники мали поставити мету і через півтори години мали презентувати спосіб її досягнення. Це була цікава робота, яка змусила нас трохи попрацювати.
Цікавою також була розповідь Пабло про ресурс www.back2future.org, який дозволяє завантажувати в Інтернет фото і повідомлення про заходи, що пов’язані з молоддю. Ресурс створено з метою відображення молодіжної роботи в різних країнах, різних профспілках.
Ще одним практичним завданням для роботи в групах була розробка профспілкового плану дій за схемою і наступна його презентація в будь-якому форматі. Наша група працювала над довгостроковим планом дій щодо збільшення членства в профспілковій організації.
Підсумовуючи роботу груп Валеріка розповіла про новий інструмент он-лайн презентацій Prezi. Цей ресурс дає змогу створювати презентації он-лайн, після чого вони відразу потрапляють в Інтернет-мережу і стають доступними для всіх бажаючих.
Мої персональні враження.

Зустріч була цікава в плані обміну досвідом, оскільки була можливість поспілкуватись в неформальній обстановці з представниками з більше 20 країн. Я розширила свій світогляд щодо діяльності ЄФПГО, ETUI, профспілкових організацій інших країн.
Слід зазначити, що проблеми профспілкової роботи однакові майже в усіх організаціях. Основною глобальною проблемою є зменшення членства. Молодь в різних країнах однаково хоче жити добре, мати роботу і гідну зарплатню.