RSS Карта сайта

Сайт ППДУ » Новини » Робота по відновленню прав ветеранів триває

Робота по відновленню прав ветеранів триває

19 квітня члени ЦК Профспілки та його виконавчого апарату, на чолі з Головою Профспілки Юрієм Піжуком підтримали народних депутатів України Сергія Капліна, Сергія Міщенка та Юрія Одарченка, які зареєстрували в Конституційному Суді України подання щодо неконституційності неперерахунку пенсій державним службовцям, які вийшли на заслужений відпочинок до 2016 року.

Адже з набранням чинності з 01.05.2016 року нового Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015р. № 889  (далі – Закон 2015 року) положення Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ (далі – Закон 1993 року), що передбачали перерахунок пенсій осіб, які мають право на пенсійне забезпечення державного службовця, втратили чинність.

Такий підхід, на нашу думку, є  несправедливим та дискримінаційним стосовно тих державних службовців, яким пенсія була призначена за нормами статті 37 Закону 1993 року.

Зазначеній категорії державних службовців не підвищували заробітну плату з 2008 до 2016 року. Переважно – це люди, що тривалий час  працювали в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, при цьому, отримуючи мізерну заробітну плату (1,5 – 3,0 тис. гривень). З їх заробітної плати утримувався майже вдвічі більший (6,1%), від загального (3,6%), розмір єдиного соціального внеску. Водночас держава гарантувала вищий, у порівнянні з іншими категоріями пенсіонерів, розмір визначення пенсій (90 – 70 відсотків від заробітної плати) та можливість подальшого її перерахунку у разі підвищення заробітної плати державним службовцям.

Через зміни законодавства зазначена категорія пенсіонерів втратила право на перерахунок пенсії, отримуючи пенсію у суттєво меншому розмірі від тих державних службовців, яким пенсію призначено після 1 травня 2016 року.

Так, наприклад, розмір пенсії начальника відділу департаменту облдержадміністрації, яка призначена до підвищення посадових окладів, визначена у розмірі 2992,97 гривень (90% від заробітної плати), а розмір пенсії за аналогічною посадою у 2017 році, становить 8336,05 гривень (60% від заробітної плати).

Зазначена ситуація є несправедливою і порушує конституційні норми щодо рівності прав громадян на пенсійне забезпечення.

З метою прискорення вирішення цього питання, ЦК Профспілки звернувся листом до Голови Верховної Ради України, якого передав через народного депутата України, представника профспілок у Парламенті Сергія Капліна та повністю підтримала подання від 51 народного депутата щодо перерахунку пенсій державних службовців до Конституційного суду України.